Град издваја 35 милиона динара за монтажу и демонтажу свечаног осветљења у Београду за Божић и Нову 2007. годину
Градоначелник Београда одобрио је 35 милиона динара за монтажу и демонтажу свечаног осветљења Београда за Божић и Нову 2007. годину. Јавну набавку за овај посао спровешће Управа за енергетику Секретаријата за комуналне и стамбене послове. Новогодишњим осветљењем за 2007. годину ће, поред постојећих 17 локација, бити обухваћени и парк испред Дома Војске (угао Деспота Стефана и Француске улице) и парк на Савском тргу (испред Главне железничке станице). На појединим локацијама осветљење ће бити осавремењено, а локације су подељене по партијама како би се радови обавили што квалитетније и ефикасније. Тако ће се за сваку целину посао засебно уговарати са најповољнијим понуђачем.
За Нову годину и Божић свечано ће бити украшене: Кнез Михаилова са бочним улицама, Трг републике и дрвеће испред „Руског цара”, Трг Николе Пашића, палата „Албанија”, Теразије, улице Краља Милана и Кнеза Милоша, Славија, Булевар краља Александра (од Трга Николе Пашића до Цветкове пијаце), Светогорска, земунске улице Главна и Господска, Пожешка (од краја Кировљеве до почетка Благоја Паровића), Булевар Михајла Пупина (од Бранковог моста до кружног тока) и кружни ток испред зграде општине Нови Београд, зграда Градске управе у улици 27. марта, прилаз Скупштини града Београда и паркови испред Дома Војске и на Савском тргу.