Беоинфо вести

Субвенције за приватне аутобуске превознике

06.07.2006.

Субвенције за приватне аутобуске превознике
Величина слова

Дирекцијa за јавни превоз уплатиће приватним аутобуским превозницима у Београду 30 милиона динара на име првог дела аконтације субвенција за јул 2006. и 528 хиљада динара на име субвенција за исплату коначног обрачуна за ноћни превоз у јуну 2006. години, рекао је данас на конференцији за новинаре у Старом двору Ненад Богдановић, градоначелник Београда. 

Износ од 30 милиона динара биће распоређен предузећима „Ласта” (5.406.600 динара),  „Лув – Браћа Шарац”(5.455.200), Група „Беобус” (10.234.500), „Тамнава транс” (1.083.000), „Ру – ко”, (840.000) „Ћурдић” (546.000) и Пословно удружење приватних аутопревозника „Београд” (6.434.700), сходно њиховом учешћу у функционисању Интегрисаног тарифног система.

– Показало се да је конкурс за доделу линија приватним превозницима био право решење јер на улицама сада имамо нове аутобусе и неупоредиво бољи превоз. Приватни превозници су постали саставни део јавног градског превоза, а њихов положај је јасно системски дефинисан – рекао је Богдановић.

Предузећа која обављају ноћни превоз поделиће   528 хиљада динара. Овај износ добиће аутопревозници „Ћурдић” (79.200 динара), „Аутокодекс”  (132.000), „Луи травел” (171.600) и „Престо” (145.200), сходно свом учешћу у ноћном превозу путника. 

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више