Уклоњени улични продавци на више локациjа у Новом Београду
Акцијом комуналне и тржишне инспекциjе, и уз асистенцију полициjе овог викенда успешно jе почела дугорочна акциjа на сузбиjању недозвољне уличне продаjе на целоj териториjи општине Нови Београд.
Екипе инспектора и полицаjаца обишле су ОТЦ „Нови Београд”, популарни „бувљак”, а затим и околину старог Меркатора и „кинеског” тржног центра у блоку 70. После интервенциjе инспектора, преподавци старих и нових ствари спаковали своjу „робу” и напустили запоседнуте тротоаре. Пре почетка акциjе, већ средином недеље, инспекциjа jе на терену упозоравала препродавце да се сами уклоне, а у суботу jе почела да пише приjаве и одузима робу. Написано је 12 прекршаjних приjава, а роба је одузета од пет препродаваца. После интервенциjе инспектора, код ОТЦ „Нови Београд” на терен су изашли радници „Градске чистоће“ и почистили смеће заостало од дивљих трговаца.
Акциjа ће бити настављена све док буде било потребе, а поред наjугрожениjих делова општине, око великих тржних центара и пиjаца, пажња инспекциjе биће усмерена и на остале делове где се поjаве препродавци.
Општинска управа Новог Београда због малих надлежности општинске комуналне инспекциjе, била jе принуђена да ову акциjу организуjе у сарадњи са Републичком тржишном инспекциjом и полициjом.