Сарадња с Младим истраживачима на еколошком плану
Председник општине Нови Београд Жељко Ожеговић примио jе данас Тању Петровић и Боjана Бероњу, представнике организациjе Млади истраживачи Србиjе, с коjом општина сарађуjе на плану екологиjе.
Општина Нови Београд, у сарадњи с Младим истраживачима и предузећем „Градска чистоћа”, конкурисала jе код Европске агенциjе за реконструкциjу за финансирање еко-проjекта који подразумева отварање рециклажног дворишта у општини Нови Београд и едукациjу ученика основних школа о потреби рециклаже отпада. Проjекат вредан око 200.000 евра одобрен jе прошлог месеца, када jе потписан и уговор, чија би реализациjа требало да почне ускоро.
Представници Младих истраживача обавестили су председника општине и о предстоjећим заjедничким акциjама – еколошким камповима на Сави и Дунаву. У њима ће на уређењу Новог Београда радити млади волонтери из Чешке, Шведске, Француске, Шпаниjе и Хрватске. Прва група младих стићи ће у камп 16. jула, а друга 30. jула.