Беоинфо вести

Отварање Канцеларије за младе

13.07.2006.

Отварање Канцеларије за младе
Величина слова

У Тржном центру у Блоку 22, у улици Милентија Поповића 32а, сутра у 11 сати биће отворена Канцеларија за младе. Отварању ће присуствовати председник општине Нови Београд Жељко Ожеговић, чланови Општинског већа, представници младих из ђачких парламената, невладиних организација и институција које се баве проблемима младих.

Канцелариjа за младе отвара се као део проjекта коjим jе општина Нови Београд прошле године конкурисала у програму Европске агенциjе за реконстукциjу „Exchange”. Проjектом jе предвиђена израда Акционог плана за рад са младима и повећањe безбедности кроз увођење видео надзора у три основне школе.

Отварању Канцелариjе претходило jе испитивање потреба младих Новог Београда и сериjа расправа и састанака у коjима су учествовали представници ђачких парламената, невладиних организациjа, републичких, градских и општинских институциjа коjе се баве младима. На њима је било обрађено више области као што су образовање, запошљавање, заштита животне средине и друге, а учесници су дали своjе предлоге и идеjна решења за израду нацрта Акционог плана чиjе се усваjање очекуjе.

Општина Нови Београд jе jедна од 19 општина из Србиjе коjе су ушле у програм у оквиру ког се размењуjу искуства међу локалним самоуправама у Србиjи и Европи. Програм спроводи Стална конференциjа градова и општина. На изради акционог плана општина Нови Београд је као партнера добила литвански град Виљнус.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више