Отворена Канцелариjа за младе
У Тржном центру у Блоку 22, у улици Милентија Поповића 32а, данас је отворена Канцеларија за младе. Канцеларију је отворио председник општине Нови Београд Жељко Ожеговић, а присуствовали су чланови Општинског већа, представници младих из ђачких парламената, невладиних организација и институција које се баве проблемима младих.
– Општина Нови Београд била jе jедина општина коjа се одлучила да код Европске агенциjе конкурише с проjектом коjи се бави младима. Истраживања су показала да млади људи често немаjу с ким да комуницираjу, и отварање канцелариjе требало би да помогне да се побољша квалитет живота младих. На овај начин млади ће добити помоћ и подршку за своjе идеjе – рекао jе председник Ожеговић, отвараjући канцелариjу коjа jе намењена младима од 10 до 26 година.
Канцелариjа за младе отворена је као део проjекта коjим jе општина Нови Београд прошле године конкурисала у програму Европске агенциjе за реконстукциjу „Exchange”. Проjектом jе предвиђена израда Акционог плана за рад с младима и повећањe безбедности кроз увођење видео надзора у три основне школе.
Отварању Канцелариjе претходило jе испитивање потреба младих Новог Београда и сериjа расправа и састанака у коjима су учествовали представници ђачких парламената, невладиних организациjа, републичких, градских и општинских институциjа коjе се баве младима. На њима је било обрађено више области као што су образовање, запошљавање, заштита животне средине и друге, а учесници су дали своjе предлоге и идеjна решења за израду нацрта Акционог плана чиjе се усваjање очекуjе.
Општина Нови Београд jе jедна од 19 општина из Србиjе коjе су ушле у програм у оквиру ког се размењуjу искуства међу локалним самоуправама у Србиjи и Европи. Програм спроводи Стална конференциjа градова и општина. На изради акционог плана општина Нови Београд је као партнера добила литвански град Виљнус.