Радмила Хрустановић обишла Центар за хумане ресурсе у Котежу
Заменик градоначелника Београда Радмила Хрустановић посетила је данас Центар за хумане ресурсе у Котежу, у коме тридесетак дечака ромске националности похађа курсеве за звање ковача, бравара и вариоца. Овај пројекат финансира холандска влада преко невладине организације „Молуд” и Ромске националне мреже.
Курсеви трају три месеца, а похађају их мушкарци од 12 до 25 година који махом не иду у редовне школе.
– Ово је један од начина да се млади укључе у општедруштвени живот, и схвате да се само путем образовања и поштеног рада може успети. Ми ћемо се трудити да помогнемо ромској деци која заврше овај и сличне курсеве да пронађу посао. У сарадњи са Националном службом за запошљавање ових дана смо запослили одређен број лица у градским комуналним предузећима на сезонским пословима, а и убудуће ћемо подржавати пројекте који имају за циљ образовање и запошљавање младих – рекла је Радмила Хрустановић.
Кооридинатор Центра за хумане ресурсе Раде Ћирић рекао је да ће ова организација предложити надлежном републичком министарству да овакав тип пројеката уђе у редован програм помоћи ромској заједници.