Ван промета четири тоне намирница
Санитарни инспектори су током јуна у Београду прегледали 1.736 објеката и узели 629 узорака намирница од којих су 92 била неисправна. Ван промета је стављено укупно 3.983 килограма намирница, вредности 997.825 динара, од чега је уништено 1.817 килограма у вредности од 158.741 динар.
Са руку запослених, прибора и радних површина инспектори су узели укупно 809 брисева, од чега је 85 било неисправно. Санитарни инспектори су у овом периоду са посла удаљили 231 клицоношу до коначног излечења. Како је за БЕОИНФО рекао др Зоран Панајотовић, начелник Санитарне инспекције – одељења у Београду, лична хигијена, посебно руку запослених у београдским објектима који раде са животним намирницама ни изблиза није на задовољавајућем нивоу.
У току прошлог месеца санитарци су решењем наложили отклањање недостатака у 41 објекату, док су у 23 објекта забранили употребу просторија, опреме и уређаја.
Санитарци су у овом периоду изрекли 88 мандатних казни, у вредности од 940.000 динара, судији за прекршаје поднели су 122 захтева, а јавном тужиоцу, због привредног преступа проследили 19 пријава.