Беоинфо вести
За шест месеци регистровано 25 нових случајева ХИВ
25.07.2006.
За шест месеци регистровано 25 нових случајева ХИВ
Према најновијим подацима Градског завода за заштиту здравља, у првих шест месеци ове године у Београду је регистровано 25 нових случајева ХИВ позитивних. Како је за БЕОИНФО рекла др Лела Илић, руководилац Саветовалишта за сиду у овој здравственој установи, 30 одсто од овог броја, односно девет лица заражено је хомосексуалним путем, док су у првој половини ове године од сиде оболела укупно два лица која су инфицирана хетеросексуалним путем.
У првих шест месеци 2006. године три особе су умрле: по један хетеросексуалац, хомосексуалац и наркоман.
У Београду је тренутно регистровано 1.651 лице заражено ХИВ-ом и 933 лица оболела од сиде. До сада је у престоници од ове опаке болести умрло укупно 698 лица.
Подели вест