Косметски малишани поново на Дивчибарама
И ове године општина Стари град организовала је летовање деце из Гораждевца у одмаралишту „Стеван Филиповић” на Дивчибарама. Од 15. до 24. јула ту је боравило 76 деце с Космета, неколико деце из хранитељских породица из Старог града, као и малишани из расељених породица с Космета настањени у Старом граду.
Ове године општина је обезбедила летовање и за децу из Старог града с лошом стамбеном и материјалном ситуацијом.
Малишани су током летовања имали на располагању прибор за цртање и сликање, те опрему за спортске активности. Програм боравка био је богат: пре подне се ишло у дуге шетње, после ручка деца су се бавила сликањем и цртањем, поподне је било одређено за спорт, а вече за посете дискотекама, избор за мис и сличне забавне садржаје.