Са дивљих депонија у уклоњено 15.000 кубика смећа
У заједничкој акцији која је трајала од 15. јула до јуче, радници јавних комуналних предузећа „Градска чистоћа”, „Београд-пут”, „Водовод и канализација” и „Зеленило – Београд” санирали су и уклонили преко 15.000 кубика разног отпада са дивљих депонија.
– Акцију уклањања и санирања дивљих депонија које праве несавесни грађани на разним локалитетима, на иницијативу Градске управе, организујемо већ пет година. Санирали смо и распланирали шут и земљу а део смећа одвезли на градску депонију, са готово 400 мањих и већих дивљих депонија. Задовољни смо одрађеним послом и чињеницом да је из године у годину све мање депонија овакве врсте што значи да граћани схватају да и сами могу допринети комуналном реду и чистијем Београду – рекао је за БЕОИНФО Богољуб Радић, координатор Оперативе у ЈКП „Градска чистоћа”.
Највеће депоније, између 1.000 и 2.000 кубика комуналци су санирали уклонили из улице Др Ивана Рибара, Лештана, Трећег булевара, Широке улице у Батајници, насеља Кијево, са старог Обреновачког пута и Ибарске магистрале.
Акција уклањања дивљих депонија одвијала се на подручју општина Нови Београд, Земун, Раковица, Чукарица, Вождовац, Звездара и Палилула. Комунална предузећа дневно су ангажовала просечно око 50 запослених са механизацијом од 10 камиона, утоварним лопатама и драјферима.