Беоинфо вести

Ученице Филолошке гимназије сутра путују у Естонију на Међународну лингвистичку олимпијаду

31.07.2006.

Ученице Филолошке гимназије сутра путују у Естонију на Међународну лингвистичку олимпијаду
Величина слова

Сања Бероња, Катарина Беговић, Антониа Јутронић и Ана Радујко, ученице Филолошке гимназије, као и Биљана Бранић-Латиновић, професор српског језика у овој школи отпутоваће сутра авионом у Естонију на Међународну лингвистичку олимпијаду. У универзитетском граду Тартуу оне ће се од 1. до 6. августа такмичити са екипама из Русије, Бугарске, Холандије, Пољске, Финске, Румуније, Летоније и Литваније у препознавању и разумевању малих и неистражених језика. Трошкове путовања (повратне карте, визирање пасоша, обавезно осигурање и превоз аутобусом у Естонији) сноси Градски секретаријат за образовање.

– На лингвистичкој олимпијади ђаци Филолошке гимназије учествују трећи пут. На такмичењима у Лајдену (2005. године) и Москви (2004. године) показали су солидно знање. Ученица Јована Атељевић освојила је прву награду за задатак прошле године у Холандији. Надам се да ће и у Тартуу освојити неку од награда, поготово што је у тиму и Сања Бероња, четвороструки републички првак из српског и француског језика. Поред такмичарског дела предвиђене су и занимљиве екскурзије у неистражене делове јужне Естоније, посета Талину, једној од највећих лука на северу Европе и музејима у Тартуу – рекла је Биљана Бранић-Латиновић, професор српског језика у Филолошкој гимназији.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више