Беоинфо вести

Изложба „Анђели гарава лица” од вечерас у Музеју града

02.08.2006.

Изложба „Анђели гарава лица” од вечерас у Музеју града
Величина слова

У подрумским просторијама Музеја града Београда у Кнез Михаиловој бр. 46, вечерас у 20 часова, у оквиру визуелног програма БЕЛЕФ-а, биће отворена изложба радова Игора Грубића „Анђели гарава лица”. Специјални гости на отварању биће рудари из Колубаре.

У најави ове изложбе аутор објашњава да портрети рудара са нацртаним крилима анђела на зиду заправо дочаравају његов доживљај њиховог храброг протеста пред Петооктобарску револуцију. Присуство анђела на фотографијама са рударима указује на чињеницу да рудари, баш као и сви други радници, поседују моћ и снагу да мењају друштвене токове уколико су сложни и уједињени у својим намерама, поручује Грубић.

Изложбу су приредили Бранислав Димитријевић и Ана Никитовић.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више