Очишћена канализациона мрежа у насељу Рипањ
Фекална канализација која се излила у стамбеним зградама у улици Пут за колонију од броја 41 до 97 у Рипњу јуче је очишћена и санирана. Како саопштавају из општине Вождовац, екипе „Градске чистоће” и „Београдског водовода и канализације” очистиле су терен на коме су се излиле септичке јаме и запушили шахтови, угрожавајући елементарно здравље становника. Стари систем канализације, изграђен давне 1948. године, никада није чишћен, а небрига станара који су бацали отпад довела је до тога да су подруми били и до три метра пуни фекалија.
Председник општине Вождовац Горан Лукачевић, на чију се иницијативу ургентно реаговало, рекао је да ће следећи корак представљати састанак у општини са грађанима и представницима предузећа „Минел електроопрема”, који су и власници канализационе мреже. На том састанку требало би да се реши и питање даљег одржавања и редовног чишћења канализације јер она није у систему јавне канализационе мреже.