Небојша Илић примио италијанске бициклисте
Градски секретар за спорт и омладину Небојша Илић примио је данас у Старом двору бициклисте из италијанског града Равене, учеснике мировног каравана „Сестринско путовање”. Том приликом Илић је ставио свој потпис на пергамент у коме се апелује на мир у свету, који италијански бициклисти прикупљају на свом путовању од Истамбула до Равене.
– Посебно ми је задовољство да као градски секретар за спорт поздравим људе који су у наш град дошли бициклима, прелазећи 2.000 километара дуг пут од Истамбула до Равене. Београд је град спорта и ми се стално трудимо да се у њему одржава спортски амбијент, чему ће сигурно допринети ваша посета и одлука да Београд буде место где ћете се одморити – рекао је Небојша Илић.
Петочлана делегација италијанских бициклиста захвалила се на добром пријему и истакла да се у Београду осећа као код пријатеља. Домаћин и гости разменили су том приликом пригодне поклоне.
Од 1987. године Равена је проглашена за носиоца поруке мира. Ове године караван је у мировну мисију кренуо 24. јула из Истамбула, прелазећи преко територија Бугарске, Србије, Босне и Херцеговине и Хрватске, а повратак у Равену очекује се 13. августа.