Беоинфо вести
Дуо „Мелис” сутра у „Цвијети Зузорић”
10.08.2006.
Дуо „Мелис” сутра у „Цвијети Зузорић”
У Павиљону „Цвијета Зузорић” сутра у 21 час, у оквиру Београдског летњег фестивала, наступиће гитарски дуо „Мелис”, у коме свирају Шпањолка Сузана Прието и Грк Алексис Музуракис. Њих двоје срели су се на Краљевском конзерваторијуму у Мадриду, а од 1999. наступају као гитарски дуо.
Прошавши усавршавања у оквиру хашких, лајпцишких и берлинских студија, победили су на неким од најутицајнијих европских гитарских конкурса. Београдска публика чула их је пре неколико година у Атријуму Народног Музеја на Гитар арт фестивалу, када су „украли” шоу главној звезди вечери Павелу Штајдлу.
Подели вест