Беоинфо вести

Почела акција „Повратак Београда на реке”

11.09.2006.

Почела акција „Повратак Београда на реке”
Величина слова

 Општина Савски венац, у сарадњи са Београдским еколошким центром и Бродарском школом, започела је данас акцију под називом „Повратак Београда на реке”.

У сали општине Савски венац предавање на тему београдских река и њихове еколошке заштите за педесет ученика завршних разреда основних школа „Петар Петровић Његош” и „Исидора Секулић” одржао је капетан трговачке морнарице Петар Антић. То је уједно била и промоција акције у склопу које ће слична предавања бити одржана у свим школама на територији ове општине. Све ће се завршити великом акцијом чишћења и уређења савског приобаља 22. септембра. До тада ће школе изабрати најталентованије ученике који ће том приликом осликати три, за ову прилику специјално набављене клупе, а биће организован и ликовни конкурс на тему „Град и река”.

   Награда за најуспешније младе сликаре биће вожња бродом „Ковин”, која ће, у сарадњи са ЈРБ-ом, бити организована након чишћења приобаља 22. септембра.


Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више