Беоинфо вести

КУД „Јован Поповић” из Титела у четвртак на сцени у „Вуку Караџићу”

21.11.2006.

КУД „Јован Поповић” из Титела у четвртак на сцени у „Вуку Караџићу”
Величина слова

Академско културно уметничко друштво „Јован Поповић” из Титела приредиће Звездарцима у четвртак, 24 новембра, у 17 часова у Великој сали Установе културе „Вук Караџић”  богат програм. Овај ансамбл чини око 50 чланова, а осим играча у програму ће учествовати певачка група и глумачка екипа.

Звездарци ће имати прилику да погледају сплет игара из разних крајева Србије и Војводине, глумачка остварења, и као посебну атракцију уметничку интерпретацију Тителске свадбе. То је представа са специфичним свадбеним обичајима и ритуалима из околине Титела, односно Бачке и Војводине. Улаз на ову представу у УК „Вук Караџић” је бесплатан.

Ово ће бити трећи сусрет двеју општина за месец дана. Први је обележила октобарска изложба слика групе „Шајкашка” из Титела под називом „Бачки кристали” у просторијама општине Звездара. Звездарци су посету узвратили у новембру гостовањем дечјег позоришта „Пан театар”, које је за децу Титела извело представу „Пинокио”.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више