Беоинфо вести

Отворене просториjе Друштва за церебралну парализу

06.12.2006.

Отворене просториjе Друштва за церебралну парализу
Величина слова

Поводом Међународног дана инвалида, Жељко Ожеговић, председник општине Нови Београд, свечано је отворио просториjе Друштва за церебралну парализу и сродна оштећења Нови Београд, у улици Народних хероjа 63. Ово удружење окупља око 150 особа са последицама церебралне и дечjе парализе.

Говорећи о значају који отварање ових просторија има за све чланове Друштва, Жељко Ожеговић је подсетио да је за протеклих шест година на општини Нови Београд много урађено у побољшању положаја инвалида. Поред рампи, изграђених на прилазима важним институцијама, уређена су и два општинска услужна центра тако да су доступна и особама у колицима, а Ожеговић је најавио да ће у општинској згради за месец дана прорадити и лифт намењен особама са хендикепом.

– Мислим да је доста урађено, али не и довољно. Можете бити сигурни да код свих који воде ову општину али и у Граду Београду постоји добра воља и отвореност за решавање свих проблема са којима се сусрећете. Та сарадња мора бити и двосмерна, јер је ваше учешће у процесу доношења одлука у овој области драгоцено. Кључна питања која држава до сада није успела да реши на адекватан начин и на којима убудуће треба радити су питања солидарности, стамбеног збрињавања, запошљавања и неге. Решавање тих питања захтева и ваше учешће а ми ћемо вам у томе свакако помоћи – рекао је Жељко Ожеговић.

Савет за социјалну политику Новог Београда, у сарадњи са Центром за развоj инклузивног друштва, Савезом параплегичара „Дунав” и УПИК „Дунав” одржали су у просторијама општине трибину под насловом „Равноправност особа са инвалидитетом – како jе обезбедити”. Учествујући у дискусији Жељко Ожеговић је наjавио и неколико корака коjе општина намерава да предузме како би помогла запошљавању особа са инвалидитетом.

– Ускоро ће бити расписан конкурс за доделу локациjа за киоске, којим ће се предност дати онима коjи буду запошљавали инвалиде. Расписан је и конкурса за невладине организациjе и удружења чији пројекти ће се финансирати из градског буџета, а покренуће се и инициjатива да сви обjекти коjи се граде у Новом Београду мораjу по проjекту бити доступни и инвалидима – рекао jе Ожеговић.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више