Беоинфо вести

Реконструкција трамвајске мреже у улицама Милентија Поповића, Трећи булевар и Пролетерске солидарности

22.03.2007.

Реконструкција трамвајске мреже у улицама Милентија Поповића, Трећи булевар и Пролетерске солидарности
Величина слова

Реконструкција трамвајске мреже у улицама Милентија Поповића, Трећи булевар и Пролетерске солидарности почиње у суботу, 24. марта, а посао ће коштати око 11 милиона евра. Радови ће се извести на три километра трамвајског колосека, у три фазе, а обавиће их предузеће „Балканградња”, које је добило посао на међународном тендеру. Ово предузеће је већ изводило радове на трамвајској мрежи у Савској улици.

У оквиру прве фазе биће обављени припремни радови, док ће у следећој фази бити саниран колосек у смеру ка центру града. Завршна фаза ће обухватити радове у смеру ка новобеоградским блоковима.

– Радови су специфични јер ће се прво изводити на једној страни трамвајске баштице, а онда на другој, пошто трамваји ГСП-а морају у раним јутарњим и касним вечерњим часовима да иду у трамвајски депо. Дуж читаве трасе поставиће се и сигнализација и посебни саобраћајни знаци са упозорењем, али грађани због своје безбедности треба да обрате пажњу на то да ће се трамваји током радова кретати у смеру у ком није уобичајено – рекао је Станојевић.

Уколико се у току следеће недеље испостави да је неопходно увести још неке измене у саобраћају или појачати и допунити неке линије, то ће бити одмах урађено, рекао је градски менаџер.

Радови на реконструкцији трамвајске мреже ће се преклопити са реконструкцијом старог Савског моста, која ће почети између 1. и 15. јуна.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више