Беоинфо вести

Двадесет уметника слика велики мурал

04.07.2007.

Двадесет уметника слика велики мурал
Величина слова

Под покровитељством Секретаријата за културу у суботу, 7. јула, од 11 до 21 час, двадесет уметника ће сликати мурал на зиду дугом око 70 метара који се налази у непосредној околини Центра за културу и образовање Раковица.

Сликање мурала представља велики изазов јер спада у најтеже сликарске технике. Уметници ангажовани на овом пројекту су академски сликари Универзитета уметности из Београда и Новог Сада, међу којима има и младих магистара, активних и познатих на ументичкој сцени Србије у разним дисциплинама. Сваки уметник ће добити парче зида где ће извести оригиналну композицију.

Завршни део осликавања зида биће претворен у представу у оквиру богатог вишемедијског програма у режији Владимира Лазића, која ће обухватити рок концерт, наступ са ватром и бубњевима као и модеран балет, а почетак је у 21 час. 

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више