Европски Cable Wakeboarding куп Београд 2007
Ада Циганлија биће домаћин Европског Cable Wakeboarding купа Београд 2007, који се 3. и 4. августа одржава на жичари Аква-ски клуба на Савском језеру.
Вејкбординг је релативно нов спорт код нас, тако да ће сви посетиоци Аде за викенд имати ексклузивну прилику да виде најбоље европске такмичаре у „акцији”.
Европски вејкбординг куп одржава се сваке године. Такмичења су већ одржана у Француској, Мађарској и Немачкој, а такмичење у Београду је финално такмичење Европског купа.
У петак, 3 августа, одржава се тренинг свих такмичара, а затим и квалификације, док је у суботу, 4. августа, на програму финале. Након тога ће се прогласити и победници Европског купа за 2007. годину у свим категоријама: јуниорке, јуниори, сениорке и сениори.