Протест општине Нови Београд због концерта на локацији Старо сајмиште
Због организовања концерта групе „Кошин” у комплексу Старо саjмиште, на месту концетрационог логора, општина Нови Београд упутила jе протест организаторима и надлежним институциjама, тражећи да се прекине с праксом одржавања концерата у овом простору. У писму коjе jе председник општине Жељко Ожеговић упутио јавности и надлежним институциjама, подсећа се се да је простор логора Старо саjмиште 6. jула 1987, одлуком Скупштине града, проглашен за културно добро Београда.
– Руководство градске општине Нови Београд неприjатно jе изненађено вешћу да ће се у клубу „Посеjдон” на Старом саjмишту, 3. новембра у 20 сати, одржати концерт групе „Кошин”, у организациjи агенције „Long play” и уз подршку многоброjних медиjских спонзора. Како су се и раниjе у овом простору одржавали концерти, а нико у jавности ниjе реаговао, принуђен сам да у име градске општине Нови Београд и лично изразим протест и да апелуjем на све надлежне да се престане злоупотребом комплекса Старог саjмишта и скрнављењем спомена на 48.000 Срба, Jевреjа, Рома и припадника других народа, жртава нацизма. Руководство градске општине Нови Београд ће увек подржати одржавање концерата, што jе и доказала организациjом броjних културно-забавних манифестациjа, али не и на овоj локациjи. Сигурни смо да ни групе, ни извођачи не знаjу да jе на овом простору био нацистички логор смрти – пише у саопштењу председника оштине Нови Београд Жељко Ожеговића.
У саопштењу се истиче да се хала клуба „Посеjдон”, Старо саjмиште 20, налази у Задужбини Николе Спасића, која је деведесетих година необjашњиво постала приватно власништво. О начину на коjи jе власник клуба стекао право на коришћење овог простора води се судски спор пред Четвртим општинским судом у Београду, пише у саопштењу.