Уређење простора у централном делу Бановог брда
Планом детаљне регулације за део блока између улица Требевићке, Пожешке, Ђорђа Огњановића и Жарковачке на Бановом брду, који је недавно усвојила Скупштина града, ово земљиште ће се комплетно уредити, уз могућност проширења капацитета корисника. Повод за израду плана је иницијатива МУП-а Србије да се усклади стање на терену где се већ више деценија налазе објекти у којима је смештена Полицијска бригада СУП-а Београда.
– Овај план односи се на уређивање мале површине од неколико хектара где су смештени полиција, полицијска школа и Завод за дератизацију, као и тржни центар од око 600 квадрата. Циљ израде плана је стварање могућности за разграничење јавног од осталог грађевинског земљишта и изградњу планираних објеката – каже Ђорђе Бобић, главни градски архитекта.
Овај простор је блага падина ограничена на североистоку Требевићком улицом коју карактеришу четвороспратни стамбени објекти. На северозападу је Пожешка са трамвајском и аутобуском окретницом и стајалиштем, а са јужне стране је зелена површина. Поред комплекса полиције ту се налази и Завод за дезинфекцију, дезинсекцију и дератизацију, а на углу Требевићке и Пожешке је комерцијално-услужни центар.