Отворен нови услужни центар у општини Врачар
Вршилац дужности градоначелника Београда Зоран Алимпић и председник општине Врачар Бранимир Кузмановић отворили су данас у приземљу општинске зграде нови услужни центар. На шест модерно опремљених шалтера грађани Врачара убудуће ће моћи да обаве већину својих административних послова.
– Наши суграђани ће од данас многе послове моћи да обаве на једном месту, без чекања по ходницима и лутања од спрата до спрата. Верујемо да ће рад Општинске управе убудуће бити ефикаснији и да ће грађани бити задовољнији. Отварање овог услужног центра коштало нас је око 29 милиона динара – рекао је Бранимир Кузмановић, најављујући да ће ускоро на првом и другом спрату општинске зграде бити смештена одељења пореске управе и јавних прихода.
У новом услужном центру смештена су одељења за грађевинске и комуналне и имовинско-правне и стамбене послове, као и одељење комуналне и грађевинске инспекције. Овде се у врло кратком року могу добити и уверења из матичних књига и уверења о држављанству.
– Веома ми је драго што се београдске општине просто такмиче у отварању све модернијих услужних центара. Морам, међутим, да истакнем да општина Врачар предњачи у оријентацији да што више буде на услузи грађанима. Овде се негује принцип равноправног односа са грађанима и то је оно што јавна управа убудуће треба да буде. Верујем да ће се београдске општине, које још нису трансформисале своју управу, угледати на Врачар – рекао је Зоран Алимпић.
Радно време општинског услужног центра је од 8.30 до 16.30 часова. Све информације преко кол центра могу се добити на телефон 3602-380.
Општина Врачар данас је прославила и своју крсну славу Светог Саву.