Беоинфо вести

Радови на две зграде под заштитом државе у програму „Поправимо заједно”

18.03.2008.

Радови на две зграде под заштитом државе у програму „Поправимо заједно”
Величина слова

Град Београд финансираће са осам милиона динара ревитализацију фасада стамбених зграда под заштитом државе у Крунској 24 и Таковској 50. За фасаду зграде у Крунској 24 биће издвојено 5.464.452 динара, а 2.570.834 динара за стамбени објекат у Таковској 50. Учешће скупштине станара, тј. преосталих 30 одсто средстава, износи 2.341.908 динара за зграду у Крунској 24, односно 1.101.786 динара за стамбени објекат у Таковској 50. Уговор за зграду у Крунској 24, Секретаријат за стамбене и комуналне послове потписаће са предузећем „Бетон – гер”, а за зграду у Таковској 50 са предузећем „Неимар – град”.

– Радови се изводе у оквиру градског програма „Поправимо заједно” у коме Град Београд у поправци фасада, кровова и лифтова учествује са 70, а скупштине станара са 30 одсто средстава. На јавни позив за градски програм „Поправимо заједно” у мају 2006. године одазвале су се и скупштине 16 стамбених зграда које су под заштитом државе. На овај начин станари зграда показују високу свест о потреби да се живи удобније и сигурније, али и да град, поготово његово централно језгро, буде што лепши. Чувајући историјски важне грађевине, сви заједно допринећемо да град буде уређенији и задржи свој културни идентитет, а Град Београд, финансирањем 70 одсто вредности радова, учиниће да тај посао за власнике станова буде што лакши – рекао је Слободан Стојчић, заменик градског секретара за комуналне и стамбене послове.

У граду су у току радови на 20 фасада зграда под заштитом државе, чија је укупна вредност 150 милиона динара. Од 2002. до октобра 2006. године ревитализовано је 120 уличних фасада на зградама под заштитом Завода за заштиту споменика културе. У оквиру пројекта „Лепша Србија”, који је реализован у сарадњи са владама Канаде, Аустрије, Грчке и Холандије и завршен у децембру 2005, обновљене су 22 фасаде под заштитом државе у Кнез Михаиловој, на Теразијама, у Краља Милана, на Зеленом венцу, у Царице Милице, Скадарској, Главној и Господској улици. У оквиру градског програма „Поправимо заједно” од 2003. године до данас урађено је око 220 поправки фасада, лифтова и кровова на стамбеним зградама.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више