Музичка школа „Даворин Јенко” концертима прославља Дан школе
Наступом најбољих ученика, оркестара и хора, Музичка школа „Даворин Јенко” из Раковице прославиће Дан школе. Концерти ће бити одржани у сали Београдске филхармоније у среду, 9. априла, у 20 часова, и у сали Коларчеве задужбине у среду, 16. априла, у исто време.
На концерту који ће бити одржан у Београдској филхармонији наступиће првонаграђени ученици – солисти и школски оркестар. На концерту који ће се одржати у Коларчевој задужбини наступиће камерни ансамбли, школски хор и Симфонијски оркестар младих, који чине 70 учесника из десет музичких школа Србије.
Музичка школа „Даворин Јенко” почела је са радом 1951. године као музички течај са 50 полазника. Школа носи име композитора Даворина Јенка, утемељивача сценске музике у Србији и аутора химне „Боже правде”. Само у току прошле године ова школа је освојила 378 награда како у земљи тако и на међународним такмичењима у свету.