Беоинфо вести

Зоран Алимпић примио амбасадора Руске Федерације Александра Конузина

06.05.2008.

Зоран Алимпић примио амбасадора Руске Федерације Александра Конузина
Величина слова

Зоран Алимпић, в.д. градоначелника Београда, примио је данас у Старом двору Александра Конузина, новоименованог амбасадора Руске Федерације у Републици Србији.

 Алимпић и Конузин закључили су да Београд и Москва имају веома добру сарадњу и истакли потребу за њеним наставком. Домаћин и гост разменили су мишљења и о привредној сарадњи Русије и Србије, попут гасног аранжмана, пословања компаније „Лукоил” и других руских компанија у Београду. Констатовано је да постоји простор за побољшање економске размене, посебно за извоз београдске привреде у Русију, као што је то случај са извозом „Икарбусових” аутобуса у Москву и наглашена је потреба за институционализацијом контаката српских и руских привредника.

 Зоран Алимпић и Александар Конузин потврдили су традиционално добре односе два народа, а на крају сусрета Алимпић је амбасадору Руске Федерације, уз симболичан поклон гравире Београда, даровао и недавно објављену књигу Јурија Лушкова „Буђење Русије” на српском језику, чије је издање финансијски помогао Град Београд.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више