Драган Ђилас разговарао са представницима спортских савеза
Градоначелник Београда Драган Ђилас организовао је данас у Старом двору пријем за представнике београдских спортских савеза и истaкнуте спортисте Београда. Спортисти и спортски радници упознати су са плановима Секретаријата за спорт и омладину за наредну годину.
– Покушаћемо да повећамо буџет за спорт у 2009. години и већину средстава утрошимо за развој спорта код најмлађих. Убеђени смо да је бављење спортом најбољи начин да децу заштитимо и усмеримо ка правим вредностима. Намера нам је да коначно успоставимо правичан систем коришћења градских спортских центара, како бисмо избегли непријатности на релацији спортски центри и спортски клубови. Планирамо и да извојимо више средстава за помоћ клубовима који постижу врхунске резултате јер смо свесни да свако међународно такмичење доста кошта – рекао је Драган Ђилас.
Градоначелник је позвао представнике београдских спортских савеза да учествују у креирању буџета Секретаријата за спорт и омладину за наредну годину. Ђилас је истакао да тај буџет не може бити велики као буџети неких развијених европских земаља и позвао све успешне привреднике да помогну развој спорта.
Игор Микља, градски секретар за спорт и омладину, рекао је да ће овај секретаријат убудуће бити „добар сервис” спортистима и спортским радницима у Београду.
– У нама ћете имати добре сараднике, али од вас тражимо више иницијативе, идеја и креативности него до сада. Критеријуми за одобравање средстава спортским савезима неће се битно мењати, али ћемо покушати више да помогнемо клубовима који су се пласирали на међународна такмичења. Они ће убудуће добијати средства уочи самог такмичења, а не по завршетку, како је до сада била пракса – рекао је Микља.
Данашњем пријему присуствовао је и Драган Шутановац, министар одбране.