У Старом двору у понедељак продајна изложба „Мој сточић”
Продајна изложба радова „Мој сточић”, на којој ће се продавати предмети које су направили ученици са посебним потребама из седам школа, биће отворена у понедељак, 24. новембра, у 18 часова у Старом двору. Ову традиционалну хуманитарну акцију организују Секретаријат за образовање и наша позната дизајнерка Драгана Огњеновић, док је покровитељ изложбе и пројекта „Мој сточић” Татјана Тадић.
Посетиоци ће у понедељак од 18 до 20 часова моћи да купе предмете од керамике, текстила, дрвета, папира, теста, као и украсне свеће. Направили су их ученици са посебним потребама из београдских основних школа „Свети Сава” са Умке, „Душан Дугалић”, „Стефан Дечански”, „Вељко Рамадановић”, „Драган Ковачевић”, „Радоје Поповић”, као и ученици школе „Косовски божур” из Косовске Митровице.
Продајна изложба радова за кућну употребу „Мој сточић” први пут је одржана 2006. године. Тада су на њој учествовали ученици из школа „Стефан Дечански”, „Вељко Рамадановић”, „Душан Дугалић” и „Свети Сава” са Умке. Да је манифестација оправдана, доказује све већи број школа које се укључују у ову акцију.