Изложба ускршњих јаја у згради општине Вождовац
У згради општине Вождовац данас је отворена изложба оригинално осликаних ускршњих јаја, коју су приредили ученици Основне школе „Миодраг Матић”. Реч је о јединој основној школи за едукацију деце са церебралном парализом, не само у Београду већ и у целој Србији.
Изложба ће бити отворена и сутра од 10 до 12 часова. Посетиоци ће моћи да виде јаја осликана специјалним еколошким бојама и техникама, које плене својим колоритом и разноврсношћу. Осликана ускршња јаја сутра у „Шумицама”
Поводом обележавања ускршњих празника и „Дана Београда”, у Центру за културу и спорт „Шумице” сутра у 12 часова биће отворена изложба осликаних ускршњих јаја и цртежа са ускршњим мотивима. Јаја и цртеже сликало је око 1.600 вождовачких предшколаца, основаца и средњошколаца, а посетиоци ће до 21. априла моћи да виде неколико стотина најбољих радова. У пригодном програму учествоваће ученици Основне школе „Милан Ђ. Милићевић”. Аутори најуспешнијих радова биће награђени књигом „Анђели спавају” Душана Карановића.
Организатори су Пријатељи деце Вождовца, Библиотека „Доситеј Обрадовић” и Центар за културу и спорт „Шумице”.