Беоинфо вести
Матурантска парада у петак у подне у Васиној улици
13.05.2009.
Матурантска парада у петак у подне у Васиној улици
Манифестација „Плес са Европом – матурантска парада” одржаће се у петак, 15. маја, тачно у подне у улици Васе Чарапића, на потезу од Народног позоришта до Етнографског музеја. Учествоваће око 1.500 београдских матураната из 23 средње школе и две школе за децу са посебним потребама. Ове године матурантска парада одвијаће се под слоганом „За ненасиље”.
– У Словенији и другим европским градовима ова манифестација се реализује већ седам година. Секретаријат за образовање се у организацију матурантске параде укључио 2007. године. Ове године учесници параде ће на трговима у својим градовима плесати уз звуке Штраусове четворке из опере „Слепи миш”, а музика ће их путем сателита повезати у највећи синхронизовани плес на свету. Парада ће се директно преносити на сателиту Hot Bird 3 и на каналима Euro News и CNN World Report – рекла је Драгица Моро, заменик секретара за образовање.
Прошле године у „Плесу са Европом” плесало је 27.040 матураната (1.913 ученика из Београда) и тада је оборен Гинисов рекорд у категорији „Највећи синхронизовани плес на свету”.
Подели вест