Измене режима саобраћаја
Измена траса због параде матураната
Због манифестације „Плес са Европом – матурантска парада”, као и обуставе саобраћаја у улици Васе Чарапића, у петак, 15. маја, од 10 до 13 сати промениће се режим вожње појединих аутобуса и тролејбуса са линија Градског саобраћајног предузећа.
Уместо терминуса „Студентски трг”, возила на линији 31 користиће терминус „Трг Републике”. Смер кретања аутобуса мењаће се код парка испред Дома војске.
У наведеном периоду тролејбуси са линија 22Л (Студентски трг – Славија) и 28 (Студентски трг – Звездара) неће саобраћати. Тролејбуси са линије 41 радиће на линији 40, а тролејбуси 19, 21, 22 и 29 саобраћаће скраћеним трасама од Славије до периферних терминуса. Ова возила носиће ознаке локалних линија 19Л, 21Л, 22Л1, 29Л.
Измене на линијама због радова на контактној мрежи
Због радова на тролејбуској контактној мрежи у улици Кнеза Милоша у суботу и недељу, 16. и 17. маја, целодневно ће бити укинуте тролејбуске линије 40 и 41, а биће успостављена аутобуска линија 41А на траси аутобуске линије 41.