Беоинфо вести

Градоначелник Ђилас на форуму Међународног удружења за јавни превоз у Бечу

09.06.2009.

Градоначелник Ђилас на форуму Међународног удружења за јавни превоз у Бечу
Величина слова

Драган Ђилас, градоначелник Београда, рекао је данас на скупу Међународног удружења за јавни превоз (UITP) у Бечу да Београд очекују даља улагања у побољшање система јавног превоза.

–  Лака железница је пројекат који је у овом тренутку много ближи и извеснији. Према проценама најдужи период је пет година, а ми очекујемо да за 12 месеци један део града већ почне да функционише на овај начин, за 2,5 године други, а за три до четири године да сви делови града где постоји железница буду покривени тим системом. Такав систем омогућиће да за десетак минута стигнете из нпр. обода Земуна у центар града, што иначе није могуће ни властитим превозом нити аутобусом – рекао је Драган Ђилас.

Градоначелник Београда изразио је задовољство учешћем на овој конференцији, нагласивши да су планови развоја система јавног превоза наишли на одобравање свих учесника.

– Ја сам описао постојеће стање и говорио о плановима Београда, улагању у градску железницу, нове трамваје и тролејбусе и изградњу метроа, али све у складу са реалним могућностима, а не као део изборне кампање. Мислим да заједно са стручњацима који су данас били овде, пре свега са онима из Беча, Минхена и Шпаније, који су долазили и у Београд, можемо да направимо помак у саобраћају, изградимо два моста и решимо велики број саобраћајних проблема – казао је градоначелник Ђилас.

Скупу у Бечу, који је организовало Међународно удружење за јавни превоз (UITP) присуствовали су и Михаел Хојпл, градоначелник Беча, Габор Демски, градоначелник Будимпеште, Зоран Јанковић, градоначелник Љубљане, Александар Цветков, заменик градоначелника Софије, Ралф Бекер, градоначелник Солт Лејк Ситија, Ален Флауш, председник Међународног удружења за јавни превоз и водећи стручњаци у области система јавног превоза.

Самит градоначелника посвећен је идеји да је јавни транспорт један од предуслова за добар квалитет живота у великим градовима, неопходности сарадње и размени искустава и потреби за јаком политичком вољом како би се градовима обезбедили услови за одрживи развој.

Напомена: видео изјаву градоначелника Драгана Ђиласа можете преузети са сајта www.infobiro.tv

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више