Беоинфо вести

Отворен камп на Великом ратном острву

19.10.2009.

Отворен камп на Великом ратном острву
Величина слова

На Великом ратном острву данас је свечано отворен традиционални Јесењи камп који организује ЈКП „Зеленило – Београд”. Камп ће трајати до 22. октобра, а у његовом раду учествују студенти Универзитета у Београду, Универзитета „Educons” из Сремске Каменице и Факултета за примењену екологију „Футура”. Одржавање ове манифестације има за циљ стицање додатног знања ван редовног наставног програма, што доприноси ширини сагледавања проблема заштите и очувања националне баштине Србије.

Камп је свечано отворио Радован Драшкић, генерални директор ЈКП „Зеленило – Београд”, а овој манифестацији присуствовао је и проф. др Ивица Радовић, државни секретар Министарства заштите животне средине и просторног планирања, као и представници Завода за заштиту природе Србије.

– Овај камп је четврти по реду, а овогодишња тема је заштита националне баштине, што подразумева, поред природних, и заштиту културних добара. То је прилика да се студенти, поред теоријског дела, упознају и како заштита добара функционише у пракси јер се камп одржава на Великом ратном острву које има статус заштићеног природног добра. Ово је истовремено и прилика да се студенти различитих факултета упознају, размене искуства и направе сталну сарадњу, како би једни другима били од помоћи у изради семинарских и дипломских радова, у чему су им на распологању и сви запослени из ЈКП „Зеленило – Београд” – рекао је Радован Драшкић, директор овог предузећа.

У раду кампа до 22. октобра учествоваће и представници стручних институција и око шездесетак студената и професора девет факултета (Шумарски, Географски, Факултет безбедности, Биолошки факултет, Православна академија за конзервацију и рестаурацију итд.)

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више