Продужен рок за пријављивање средњошколаца за једномесечни боравак у Америци
Пријављивање за средњошколце са Палилуле за једномесечни боравак у Америци продужено је до 26. октобра, саопштила је Канцеларија за младе ове општине. Млади од 15 до 17 година, који похађају први, други или трећи разред средње школе, а станују на Карабурми, у Вишњици и Вишњичкој бањи, могу да се пријаве за SYLP програм.
Програм се спроводи у сарадњи са World Learning из Вашингтона, НВО Грађанске иницијативе, а финансијски га је подржало Одељење за образовање и културу Министарства спољних послова САД.
Циљ програма јесте оснаживање младих за активно учешће у животу своје заједнице. Поред припрема за посету САД и самог путовања, SYLP подразумева и надовезујуће активности младих у заједницама.
Више информација може се добити на телефоне 3294-733 и 3317-405.