Одржан Дан здравља младих на „Олимпу”
У оквиру обележавања овогодишње Недеље Уједињених нација данас је у затвореним салама Спортског центра „Олимп” одржан Дан здравља младих. Посетиоцима су се представиле бројне владине и невладине организације које се баве здрављем младих. Одржане су и плесна радионица групе „Dance 4 life”, интерактивна радионица Омладине ЈАЗАС-а, као и радионица програма „Школа без насиља”. Савете грађанима давали су стручњаци домова здравља „Звездара”, „Вождовац” и „Стари град”. О својим активностима говорили су и представници Црвеног крста Србије и Канцеларије за младе општине Звездара.
Циљеви манифестације били су усмерени на заштиту здравља младих путем промоције здравих стилова живота, смањења ризика, промоције здравствених услуга за младе и активног учешћа у бризи о сопственом здрављу. Дану здравља присуствовао је велики број младих из звездарских основних и средњих школа, као и целог Београда.