Градоначелник Драган Ђилас у посети Чикагу
Градоначелник Београда Драган Ђилас предводи делегацију Београда која ове седмице борави у братском граду Чикагу. Делегација је боравак у Чикагу започела посетом чикашкој полицији, која је интегрални део градске управе, организационој јединици управе која се бави чистоћом и уређењем овог града и градском центру за ванредне ситуације, једном од најбољих центара те врсте у Северној Америци.
Градоначелници Београда и Чикага Драган Ђилас и Ричард Дејли, који ову функцију обавља већ 21 годину, срели су се јуче и разговарали о даљој сарадњи у оквиру Споразума о братимљењу ова два града, потписаног 2005. године. Ричард Дејли је прихватио позив Драгана Ђиласа да посети Београд.
Делегација нашег града посетила је и постројење за прераду воде, једно од највећих на свету, а вечерас ће обићи највећи конгресни центар у Северној Америци, Урбанистички завод Чикага и Одељење за саобраћај.
– Путем програма два братска града, Београда и Чикага, учинићемо значајне помаке у развоју, јер од Чикага можемо пуно тога да научимо. Очекујем да следеће године успоставимо директну авио-линију од Београда до Чикага, што је веома важно за наше људе који живе овде, али и за све оне који би да из овог дела Америке допутују у Србију ради инвестирања у нашу привреду. Захвалан сам градоначелнику Дејлију на помоћи коју нам пружа – рекао је Драган Ђилас, градоначелник Београда.
Управа града Чикага позвала је и представнике наше градске управе да посете овај град и у оквиру своје струке упознају се са начином на који функционишу поједина одељења чикашке управе.
У повељи коју су пре четири године потписали градоначелници Београда и Чикага Ненад Богдановић и Ричард Дејли пише да ће два града развијати братске односе на бази сарадње, равноправности и заједничке користи ради унапређења и ширења културне и економске сарадње и трговинских односа између два града. Они ће обављати и размену у области туризма, образовања, медицине, науке, технологије и спорта, помажући тако даљи напредак пријатељства између два народа и Србије и САД-а. Овонедељна посета наставак је ове успешне сарадње.