Први сајам локалнe самоуправe у Србији
Министарство за државну управу и локалну самоуправу, Стална конференција градова и општина и општина Нови Београд од 3. до 5. новембра организују Први сајам локалнe самоуправe у Србији. Ова манифестација одржаће се у новобеоградској Хали спортова, с почетком у 12 часова.
Сајам ће отворити Мирко Цветковић, председник Владе Републике Србије, а у уводном делу присутнима ће се обратити Милан Марковић, министар за државну управу и локалну самоуправу, и Ненад Миленковић, председник Сталне конференције градова и општина и председник општине Нови Београд.
Сајам ће окупити више од 60 локалних самоуправа које ће представити своје привредне, културне, туристичке и друге потенцијале, а биће присутан и велики број донатора, пословних банака и привредних субјеката са којима локалне самоуправе сарађују.
Током тродневног сајма биће организовано неколико панел дискусија из различитих области. Првог дана сајма Милан Марковић, министар за државну управу и локалну самоуправу, представиће Нацрт закона о избору одборника, другог дана ће Диана Драгутиновић, министарка финансија, говорити о финансирању локалних самоуправа, а трећег дана министар животне средине и просторног планирања Оливер Дулић говориће о примени Закона о планирању и изградњи.
Овај сајам ће бити добра прилика да општине и градови у Републици Србији прикажу своје активности и представе своје ресурсе и потенцијале свим заинтересованим компанијама, инвеститорима и донаторима.