Сајам запошљавања у Дому синдиката 5. новембра
Општина Стари град у сарадњи са Националном службом за запошљавање организује 5. новембра, од 10 до 16 сати, у фоајеу дворане Дома синдиката Први сајам запошљавања. На сајму се очекује учешће од око 20 послодаваца који ће незапосленима понудити више стотина радних места.
Сајам је намењен пре свега лицима са евиденције НСЗ, становницима Београда, општине Стари град, али и свим другима који траже посао.
На штанду Геронтолошког центра „Стари град” заинтересовани могу да добију све потребне информације и да се пријаве за позив геронтодомаћице у оквиру програма помоћи старим лицима „Помоћ у кући”.
Филијала НСЗ за Београд незапосленима ће пружити све потребне информације о услугама и програмима, стручне савете, као и помоћ у писању радне биографије. Послодавци на свим сајмовима имају спремне информативне материјале и корисна упутства о условима и могућностима запошљавања.
Широм Србије од почетка године одржана су 72 сајма запошљавања на којима је учествовало преко 1.650 послодаваца, са понудом већом од 8.500 радних места, а посетило их је око 45.000 незапослених. За првих шест месеци, на сајмовима запошљавања послодавца је пронашло 4.749 лица. У Београду је одржано шест сајмова, а пракса је показала да сваки шести учесник на сајму добије посао.