Дан чистог ваздуха на Врачару
На Дан чистог ваздуха, 3. новембра, у дворишту вртића „Гуливер” председник општине Бранимир Кузмановић и општински функционери засадиће у 12 часова по једну садницу, чиме ће формирати нови дрворед на Врачару. Акција се одржава у оквиру програма „Зелени градови Србије”, који се организује на иницијативу Министарства заштите животне средине и просторног планирања и Народне канцеларије председника републике. У двориштима вртића на територији Врачара биће засађено 50 садница четинарског и листопадног дрвећа, које су поклонили ресорно министарство и Народна канцеларија.
Учесницима врачарске акције „Зелени градови Србије” обратиће се председник општине Врачар Бранимир Кузмановић, а деца из вртића „Гуливер” извешће пригодан културно-уметнички програм.