„Еколошка добродошлица за ђаке прваке”
„Еколошка добродошлица за ђаке прваке”, традиционална манифестација Савета за екологију општине Стари град, одржана је данас у свечаној сали општине. Прваке из свих основних школа ове општине поздравила је заменица председника општине Ана Даниловић.
– Желим вам успешан почетак школовања. Сви знате да треба вредно да учите, али исто тако врло је важно да знате да морате чувати своју околину, биљке, животиње и све што вас окружује – поручила је Ана Даниловић.
Након представе „Веселе веце”, коју су извели глумци „Пан театра”, прваци су положили еколошку заклетву. Општина Стари град је за учеснике у данашњој манифестацији припремила и поклоне. Сви учесници добили су књигу „101 начин како спасти планету”, као и распоред часова са еколошким порукама. Свако одељење добило је цвеће, а свака школа малу покретну лабораторију – екобокс. Дечја лабораторија има могућност испитивања загађености воде, ваздуха и земље.