Сусрет делегације привреде Београда и представника чешких фирми
Александар Антић, председник Скупштине града Београда, предводио је делегацију привредника Београда која се данас у амбасади Чешке Републике срела са представницима највећих чешких компанија у Србији. Сусрет је уприличен на позив Хане Хубачкове, амбасадорке Чешке Републике у Београду.
Београдску привреду представљали су Милан Јанковић, председник Привредне коморе Београда, Радослав Николић, генерални директор „ГСП Београд”, и Зоран Предић, генерални директор ЈКП „Београдске електране”. Са њима су разговарали представници компанија „Ruma Guma”, „Škoda Group”, „Svecom”, „Dekonta”, „Marex Trade” i „Chez Airlines”.
– Данашњи сусрет је допринео учвршћивању добрих односа српског и чешког народа, а дати су и бројни предлози за унапређење привредне активности Београда и Прага. Град Београд и привредне коморе Београда и Прага ће посредовати у организовању квалитетне размене информација, која ће омогућити да привредници Чешке и Србије конкретним пројектима и пословним понудама унапреде привредну сарадњу наше две престонице и укупну робну размену две земље – рекао је Антић, захваливши народу и влади Чешке Републике за солидарност и доброчинство изражене набавком медицинске опреме и апарата за градске болнице.
Будући да Чешка Република тренутно председава Европском унијом, Александар Антић је апеловао на међународне донаторе и стране амбасаде у Београду да подрже обнову и опремање Клиничког центра „Др Драгиша Мишовић”, недавно оштећеног у пожару.
Хана Хубачкова је обавестила нашу делегацију да је Чешка Република ове године издвојила 14 милиона евра за подршку развојним пројектима локалних заједница Србије, пре свега у области здравства, школства и водоснабдевања, чиме ће се допринети грађењу дугорочних пријатељских и партнерских односа чешког и српског народа.