Радмила Хрустановић присуствовала јубилеју Факултета организационих наука
Факултет организационих наука у Београду вечерас је у Старом двору обележио 40 година свог рада. Током четири деценије свог постојања овај факултет израстао је у једну од водећих образовних и научних институција у области информатичких система и технологија.
Свечаној академији присуствовала је и Радмила Хрустановић, помоћник градоначелника Београда.
– Првих година рада Факултет организационих наука био је непознаница за ширу јавност, јер се радило новој, модерној образовној установи. За четири деценије ФОН је постао престижни факултет београдског универзитета. Град Београд има одличну сарадњу са овим факултетом, а недавно су нам његови стручњаци израдили и студију рационализације људских ресурса у Градској управи – рекла је Радмила Хрустановић, додајући да се средствима из градског буџета сваке године стипендира 500 студената и ученика.
Милан Мартић, декан Факултета организационих наука рекао је да је овај факултет акредитован је за четрнаест студијских програма, а да га тренутно похађа око 4.000 студената. На факултету ради 70 професора и 75 сарадника, а до сада је студије завршило око 8.600 академаца.
ФОН се простире на 4.803 квадрата, има три велика и два мала амфитеатра, 11 учионица и 6 рачунарских кабинета. Студенти наставу могу слушати и на енглеском језику, а дипломе су признате свуда у свету.
Вечерашњој свечаности присуствовали су и Божидар Ђелић, потпредседник Владе Србије, Жарко Обрадовић, министар образовања, Верица Калановић, министарка за Национални инвестициони план, Бранко Ковачевић, ректор Универзитета у Београду, као и Владимир Тодић, градски секретар за образовање.