Слободан Шолевић: Стручни тим у непрекидној комуникацији са домовима здравља
На основу препоруке Радне групе Министарства здравља за праћење епидемије грипа A (Х1Н1), Градски штаб цивилне заштитет формирао је Стручни тим за спровођење Плана активности пре и у току пандемије грипа. Члан Градског већа и командант Градског штаба цивилне заштите Слободан Шолевић рекао је да Стручном тиму непрестано пристижу све информације у вези са ширењем „новог грипа”.
– У сарадњи са начелницом Градске управе послали смо захтев свим градским секретаријатима, комуналним предузећима, домовима здравља и другим установама да нам већ од сутра доставе месечне потребе за заштитним маскама, заштитним оделима, рукавицама и наочарима. Ове установе дужне су да нам доставе и списак запослених, који су због природе свог посла најизложенији зарази, као и да направе план активности у таквим случајевима. Биће спроведена и едукација свих запослених у градској и општинским управама, градским предузећима, школама, вртићима, домовима здравља – рекао је Шолевић.
Сви дечји вртићи у Београду детаљано су очишћени, а од понедељка ће се спровести још једна акција чишћења и дезинфиковања. У сваком вртићу је обезбеђена једна просторија за смештај деце код којих се уоче симптоми капљичних респираторних инфекција у току боравка у објекту, и она ће ту боравити до доласка својих родитеља. Штаб цивилне заштите и Стручни тим имају непрекидну комуникацију са домовима здравља и родитељима и добијају све податке о промени здравственог стања деце и грађана.