Подела индустријске соли
После општина Вождовац и Звездара, и општине Нови Београд и Стари град саопштиле су да почињу с бесплатном поделом индустријске соли. Подела соли скупштинама зграда почеће сутра у свим месним заједницама на територији Новог Београда. Потребно је да се председници скупштина станара јаве секретарима месних заједница како би преузели количине намењене њиховим зградама.
Општина Нови Београд обезбедила је у овом тренутку осам тона соли, а током зиме биће обезбеђене додатне количине. Индустријска со намењена је искључиво за посипање тротоара и није за исхрану људи и животиња.
Град Београд упутио је општини Стари град 15 тона соли за предстојећу зимску сезону. Миодраг Јоксимовић, начелник Одељења за комуналне послове и комуналну инспекцију, каже да ће општина у току следеће недеље поделити 3.000 џакова соли Дому здравља „Стари град” и свим здравственим станицама, предшколским установама, основним и средњим школама и факултетима. Остатак ће бити подељен и месним заједницама, а један део биће одложен и у згради општине Стари град у Македонској 42. Подела соли у просторијама општине ван седишта (осим Кнеза Милоша 4) биће организована до 12. новембра, од 9 до 14 часова.