Беоинфо вести

Организована редовна месечна акција одношења кабастог смећа

09.11.2009.

Организована редовна месечна акција одношења кабастог смећа
Величина слова

Током протеклог викенда, екипе ЈКП „Градска чистоћа” у редовној акцији одношења кабастог смећа уклониле су укупно 1.295 кубних метара кабастог смећа. Ова акција одржава се сваког првог викенда у месецу, када екипе овог предузећа грађанима бесплатно односе стари намештај, белу технику и други кабасти отпад који остављају поред контејнера.

Највише смећа однето је на Новом Београду (242 кубна метра) и  Вождовцу  (194 кубна метра). Следе Чукарица (182), Палилула (158), Врачар (134), Звездара (99), Земун (96 кубних метара) и Раковица (78). Најмање смећа уклоњено је из општине Стари град – 59 кубних метара.

Бесплатно одношење кабастог смећа важило је и овог пута само за грађане, али не и за предузећа, која ову услугу плаћају по кубном метру однетог отпада и броју утрошених сати, по изузетно повољним ценама.

Током акције приоритет у одношењу смећа имали су грађани који располажу већим количинама отпада, о чему су могли да обавесте службе ЈКП „Градска чистоћа” позивањем телефонског броја 2768-770.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више