Беоинфо вести

Сајам пракси 26. и 27. новембра у Хали 5 Београдског сајма

10.11.2009.

Сајам пракси 26. и 27. новембра у Хали 5 Београдског сајма
Величина слова

Канцеларија за младе града Београда и Секретаријат за привреду организоваће 26. и 27. новембра у Хали 5 Београдског сајма Први сајам пракси. Више од 60 великих српских предузећа понудиће младима на овом сајму велики број професионалних пракси, односно прилику да стекну неопходно искуство за даљу каријеру.

Младима у нашој земљи образовање не пружа довољно практично применљивих знања, а послодавци углавном инсистирају на одређеном радном искуству. Стручна пракса, међутим, или не постоји, или је на веома ниском нивоу.

– Подаци показују да тек на сваком петом радном месту није потребно искуство. Због постојеће економске ситуације, прави је тренутак да се на једном месту окупе млади људи различитих образовних профила и интересовања и да им се понуди пракса, која ће им омогућити да упознају начин рада и функционисање фирми. Очекујем да ће на сајму бити понуђено између 800 и 1.000 пракси, при чему ће Фонд „Др Зоран Ђинђић” понудити 75 пракси у иностранству. Град на овај начин конкретно помаже младима и пружа им одскочну даску у даљем професионалном развоју, а истовремено подстиче запошљавање – рекао је за Беоинфо Коста Андрић, директор Канцеларије за младе.

Сајам пракси је јединствена прилика за сусрет младих жељних професионалне шансе и доказивања и послодаваца који желе да пруже шансу младим кадровима и освеже своју радну снагу. Сајам је оба дана отворен од 10 до 17 часова, а млади треба да понесу свој CV. Списак предузећа која ће учествовати и практичне савете о томе како се пишу CV и пропратно писмо и како се преговара о послу млади могу да нађу на сајту www.sajampraksi.com.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више