Препоручена ноћна дежурства лекара у домовима здравља
У Градском центру за обавештавање данас је одржан састанак Стручног тима за спровођење плана активности пре и у току пандемије грипа, који делује у оквиру Штаба цивилне заштите града Београда. Члан Градског већа и командант Штаба цивилне заштите Слободан Шолевић рекао је да је ово тело препоручило домовима здравља да организују ноћна дежурства медицинског особља.
– По препоруци Стручног тима за спровођење плана активности пре и у току пандемије грипа, Градски секретаријат за здравство организоваће у сваком од 16 београдских домова здравља ноћна дежурстава лекара опште праксе, педијатара и медицинских сестара. Идеја је и да дежурне службе буду опскрбљене довољним количинама потребних лекова, како пацијенти не би ноћу морали да траже дежурне апотеке – рекао је Шолевић.
Са састанка је апеловано на болесне грађане да, уколико је то могуће, у апотеке не одлазе лично по лекове, већ да уместо њих то чине здрави чланови њихових породица.
Представници Секретаријата за здравство ових дана ће обићи 54 здравствене установе, колико их има на подручју Београда, и проверити њихову спремност за пружање лекарске неге пацијентима зараженим од грипа. На предлог Одељења за здравствену заштиту и добробит животиња, одлучено је да ветеринарски инспектори појачају контролу животиња на фармама и кућних љубимаца.
Стручни тим данас је донео одлуку да се организује састанак са свим општинским штабовима цивилне заштите, како би се степен комуникације подигао на виши ниво.