Вртићи настављају са уобичајеним радом и пријемом деце
На основу тренутне епидемиолошке ситуације, процењено је да предшколске установе могу да наставе са уобичајеним радом и пријемом деце. У свим вртићима су на снази најоштрије мере санитарно-хигијенског надзора, изјавила је Љиљана Јовчић, секретарка за дечју заштиту.
Према њеним речима, Секретаријат за дечју заштиту остварује сталан контакт са члановима Кризног штаба, одговорног за предузимање мера заштите поводом проглашења епидемије грипа изазваног вирусом А (Н1N1) на територији града Београда, као и са стручњацима Градског завода за јавно здравље. На основу епидемиолошке процене стања и броја оболелих, у наредним данима Кризни штаб града Београда ће у сарадњи са Градским заводом за јавно здравље и Секретаријатом за дечју заштиту донети одлуку о томе да ли је неопходно, због повећаног ризика од ширења новог грипа, одређене објекте предшколских установа затворити и дефинисати број дежурних вртића при свакој предшколској установи.